21 вересня 2014 року виповнилось  95 років від дня народження Івана Лукича Бутич

Народився він 21 вересня 1919 року в с. Усівка Пирятинського повіту у селянській родині в 1938 року закінчив в Пирятині середню школу та вступив на історичний факультет Київського університету ім.. Т.Г.Шевченка.

Іван Лукич  Бутич- історик-архівіст, археограф, кандидат історичних наук , автор і редактор багатьох наукових праць., член Наукового товариства ім. Шевченка у Львові, нагороджений премією ім. М.С. Грушевського НАН України, в 2004 році присвоєне почесне звання «Заслужений працівник культури України».

Пирятинський районний краєзнавчий музей провів краєзнавчу годину для гостей та жителів міста  з нагоди річниці від дня народження «патріарха архівної справи» І.Л.Бутича. була відкрита тематична виставка та проведено виїзд на малу батьківщину вченого в село Усівку де народився науковець.

В заході прияли участь гості з міста Київ та місцеві жителі

Ярова Галина Іванівна-директор музею гетьманства, Грабова Ніна Степанівна- головний зберігач Національного музею літератури України, Валентина Шандра-доктор історичних наук, Інституту історії України, Болотова Галина Володимирівна та інші співробітники та науковці Києво Могилянської академії та інституту де останні роки працював Іван Бутич

Ольга Штин-двоюрідна внучка Лукич Марії Іванівни передала на довічне зберігання до районного музею особисті речі Івана та Марії Бутич – це і дипломи  та трудові книжки подружжя, відзнаки про присвоєння почесних звань та дипломи в т ч. про присвоєння звання кандидата історичних наук., книги, с особисті речі, медалі .