А.А. Святогор народився в с. Усівка Пирятинського р-ну  1930 р.

Вчитель природничих наук, директор шкіл району, ініціатор та засновник Пирятинського районного краєзнавчого музею, та ряду музеїв в селах району.

Двадцятирічним хлопцем після закінчення Черкаського педучилища

в 1950 р. він повернувся на Пирятинщину й почав працювати у Крячківківській 8-річній школі вчителем історії.

1953 р. – став директором Майорщинської середньої школи, пізніше- директором Давидівської школи.

Паралельно він закінчує із відзнакою історичний факультет педінституту ім. Горького й починає  вивчати історію Пирятинщини.

За підтримки великих ентузіастів краєзнавства - Олександра Ніколаєнка, Федора Божка – А. Святогор   починає систематичне формування археологічної колекції, збір старожитностей, документів та історичних розвідок про історію краю, які публікувались у часописах 19 століття.

До 50-річчя відзначення у р-ні Жовтневої революції у 1917 р. в Пирятині по вулиці Леніна, у приміщенні колишньої бібліотеки було відкрито історико-краєзнавчий музей.

Декілька разів музей  змінював свою адресу, його грабували злодії, але зусиллями А.Святогора та  членів районного історико-краєзнавчого товариства він продовжує свою роботу зі збереження історичної спадщини.

Вагомість творчого спадку А.Святогора не вимірюється тільки створенням музею і зібраною ним колекцією матеріальних пам’яток далекого і длизького минулого. Він започаткував наукове вивчення історії Пирятинщини.

Він провів велику роботу по  уточненню і систематизації хронології найважливіших подій в історії краю від часів раннього неоліту і до 70 років XX століття.

Його рукою зроблено перші природознавчі описи Пирятинщини, задокументовано найдраматичніші періоди в історії краю- Голодомор 1932-1933 років та фашистську окупацію 1941 – 1943 років.

Він зібрав й упорядкував матеріали з історії сіл Пирятинщини, які були використані при підготовці до друку тому «Полтавщина» укладачами академічного видання «Історії міст і сіл України».

1962 р. – викладач історії Сліпорід-Іванівської 8-річної школи.

1962-1962 рр. – в Мокиївській школі.

1967 р.- лектор Пирятинського РК КПУ, штатний лектор райкому КПУ.

1968 р.- вчитель історії  5-10 класів школи № 4.

1979 р.  – викладач історії, географії 8-річної школи № 3.

1986 р.- вчитель історії і суспільствознавства Пирятинської с/ш № 6.

1994 -15.02.2000 р. –вчитель історії,  школа –ліцей № 2.