В.І.Григорович – наш земляк.  Не відоме про відоме.
 
           Як мало ми знаємо про історію наших славетних земляків, адже часто ми навіть не знаємо прізвищ тих хто прославив свою малу батьківщину, творами мистецтва, поемами та віршами, музикою та гарними піснями, науковими відкриттями тощо. 
На Полтавщині  народилося багато відомих діячів науки та культури. Достатньо згадати таких титанів  як Г.С.Сковорода,  І.Ф. Богдановича, Є.П.Гребінку, І.П.Котляревського, М.В.Остроградського, В.Л. Боровиковського, Д.Г.Левицького,  В.І.Григоровича. про останнього ми і поведемо мову…
   Василь Іванович Григорович  народився  11 грудня 1787 року( помер 1865 року)  в сім’ї дворянина Григоровича Івана Микитовича та його дружини Параски Дмитрівни, більш старше покоління пам’ятає будиночок  по вул. Жовтнева в якому мешкала його рідня та знесеного  в кінці ХХ століття…доля так склалася що в рідному місті практично не залишилось ніяких спогадів а що вже й говорити про матеріали та документи які б стосувалися його життєвого та творчого шляху. В.І.Григорович  досяг значних успіхів та по праву вважається видатною особистістю минулої епохи адже він - російський та український історик мистецтвознавець, художній критик, письменник, літературознавець, почесний член Академії наук, конференц-секретар Академії  мистецтв, та член-секретар Товариства заохочення художників, його вклад в розвиток  мистецтвознавчого процесу та  літературознавства  заслуговує на увагу громадськості . Проходячи мимо районного будинку культури  жителі та гості нашого міста можуть побачити  на фасаді будівлі меморіальну дошку  яка свідчить про безпосередню участь    В.І. Григоровича в викупі Тараса Григоровича Шевченка  з кріпацтва. 
До 225- річчя з дня народження В.І.Григоровича  в Санкт-Петербурзі світ побачила книга  Бібліотеки Російської Академії Наук  «В.И.Григорович. Избранные труды.» видана накладом всього лише – 100 примірників, та видана в 2012 році.  Книга включає вибрані роботи В.І. Григоровича, значна частина матеріалів не перевидавалась з першої половини ХІХ століття, а деякі документи друкуються вперше.  Один з примірників книги автор вступної частини  та приміток М.С. Беляєв який являється кандидатом педагогічних наук, науковим працівником відділу Бібліотеки Російської Академії наук, люб’язно переслав до Пирятинського районного краєзнавчого музею. 
В краєзнавчому музеї давно настала нагальна потреба розширення виставкової площі адже завдяки співпраці музею з громадськими організаціями, ведення інтенсивної переписки з іншими музейними закладами, пошуковцями, краєзнавцями, скарбниця історії поповнюється новими оригінальними та в деякій мірі унікальними експонатами за один з яких адміністрація музею щиро вдячна нашим  російським колегами мистецтвознавцям, історикам та письменникам які не поривають зв’язків з малою батьківщиною нашого земляка Василя Івановича Григоровича.