[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Test category » Форум » До дня залізничника
До дня залізничника
А_ВДата: Неділя, 11.11.2012, 22:46 | Повідомлення # 1
Рядовий
Група: Пользователи
Повідомлень: 17
Репутація: 2
Статус: Offline
4 листопада працівники залізничного транспорту України відзначають своє професійне свято.
Розвиток капіталізму в Україні в другій половині ХІХ століття дав потужний імпульс будівництву залізниць. 1894 р. через м. Пирятин пролягла залізнична гілка Києво - Воронезької залізниці.
« в 1891 г. разрешена постройка Курско-Воронежской линии, причем железная дорога переименована в Киево-Воронежскую. В том же году разрешены прокладка второго пути от станции Круты до города Пирятина (101 верста). Киево-Воронежская железная дорога на всем протяжении проходит по хлебородной местности, дающей избытки хлеба... » Энциклопедический словарь Ф.А. Брокгауза и И.А. Ефрона. — С.-Пб.: Брокгауз-Ефрон.
На залізницях існувало декілька служб, кожна з яких піклувалася тільки за своїх працівників, а в службах усі працівники були поділені на постійних (штатних), тимчасових і щоденних працівників. Штатні мали право на відпустку, безкоштовний проїзд, отримання обмундирування, квартирні й інші пільги. Заробітна плата була низькою, основна маса працівників одержувала від 10 до 30 руб. на місяць. Заробітна плата в основному йшла на їжу, про оренду кімнати не могло бути і мови, тому основна маса робітників проживала в казармах, бараках.
Після революційних подій 1917 року залізнична станція Пирятин, як і багато інших, переходила і була місцем боїв різних ворогуючих сторін. 12 січня 1918 р загони Директорії залишили важливий залізничний вузол станцію Гребінка, що відкривав шлях російській революційній армії на Київ. В середині січня 1918 р до Пирятина із ст. Гребінка прибув ешелон «муравйовців », а з Прилук на бронепоїзді – революційний загін. За їх підтримки місцеві більшовики розігнали орган Центральної Ради – повітову раду – і створили військово-революційний комітет.
1919 р до Пирятина вступили австро-німецькі війська. Населення чинило опір окупантам, партизанські загони вчинили наліт на ст. Пирятин і зруйнували залізничну колію.
У повіті не раз з’являвся загін анархістки Марусі Чорної. На початку 1920р повстанці розібрали залізничну колію за чотири верстви від Линовиці на перегоні Прилуки – Пирятин, в наслідок чого перевернувся пасажирський поїзд.


Після становлення Радянської влади, в період «військового комунізму» працівники залізничного транспорту країни піддавались «чисткам» та репресіям. Не оминули репресії 1920-40 -х рр. і залізничників Пирятинщини. Так маємо документ який констатує наступне: Чуб Микола Михайлович д.н.1923 р., місце проживання с. Високе. Працівник залізничної ст. Пирятин, зв’язківець. Дата арешту 25.10.1943 р (ст.54-1а «зрада батьківщині» ), з під варти звільнений за не доказом звинувачень. Також - Реабілітовані черговий залізничної станції Д.Ф.Шпаковський.
Після Великої Вітчизняної війни зруйнований залізничний транспорт відбудовувався разом з країною. За добросовісний труд відзначено державними нагородами багато залізничників – Пирятинців, а саме , кавалери ордена Леніна Климентьев Василь Михайлович, Кошовий Григорій Гордійович. В 1970-х р. нагороджені орденом «Трудова слава» Вовк В.І, Недобор І,І,


Влітку 2003 року завершився ремонт будівлі вокзалу. Було відремонтовано фасад вокзальної будівлі, стара крівля замінена на нову, відремонтовані внутрішні приміщення, зроблені ажурні навіси над дверьми, які ведуть на посадочну платформу, на якій у свою чергу був укладений новий асфальт та встановлена декоративна загорожа. Влітку 2012 року відремонтовано другу платформу , покладено тротуарну плитку, замінені стовпи освітлення.
Свято День залізничника було засноване в Російській Імперії в 1896 і приурочене до дня народження імператора Ніколая I, котрий почав будівництво залізниць. Святкувалося воно щорічно 25 червня аж до 1917р. Після 1917 р свято було забуте майже на двадцять років. Відновлення святкування дня залізничника в СРСР пов'язане з прийомом керівним діячем КПРС і СРСР Й.В. Сталіном залізничників у Кремлі 30 липня 1935. Постановою Уряду від 28 липня 1936 був установлений день професійного свята залізничників 30 липня. Пізніше його святкування перенесли на найближчий вихідний день - першу неділю серпня .
Після призначення у 2000р генеральним директором Укрзалізниці Георгія Кірпи Президенту України була внесена пропозиція про відзначення Дня залізничника 4 листопада. Саме 4 листопада 1861 року з Відня через Перемишль до залізничного вокзалу Львова прибув перший поїзд на території сучасної України. Цей день вважається початком історії залізниць в Україні.
Секретар Пирятинського історико-краєзнавчого товариства;
бригадир залізничного транспорту Вовк О.В.
 
Форум » Test category » Форум » До дня залізничника
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: