[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Test category » Форум » Костянтин Михайлович Герасименко 70 років від часу загибелі
Костянтин Михайлович Герасименко 70 років від часу загибелі
AdminДата: Неділя, 11.11.2012, 22:21 | Повідомлення # 1
Лейтенант
Група: Администраторы
Повідомлень: 63
Репутація: 0
Статус: Offline
Костянтин Михайлович ГерасименкоПроминули десятиліття від тієї страшної війни, але біль втраченого час від часу дає про себе знати, скільки їх не повернулося з фронту, скільки їх залишилось лежати в рідній землі та на чужині, мабуть не підрахує ніхто., а скільки видатних та таланливих людей загинуло захищаючи свою Вітчизну?
Так в кінці вересня 1942 року від тяжкого поранення помер в госпіталі поет-воїн наш земляк Костянтин Михайлович Герасименко .
Костянтин Михайлович народився в 1907 році в селі Прихідьки Пирятинського повіту в сім’ї сільського вчителя. Юнацькі роки поет провів на Заріччі та в Пирятині жив на квартирі при міській школі №1 закінчивши школу навчався на в педагогічному училищі яке містилося в нині не існуючій будівлі школи №2 по вул. Червоноармійська.
Після закінчення педагогічної школи Костя Герасименко поїхав працювати на Донбас де в одному із сіл району викладав суспільні дисципліни , далі служба в Радянські армії звідки він повертається знову на Донбас де і починає друкувати свої перші спроби пера. Крім віршів і п’єс, пише також оповідання, нариси, літературно-критичні статті. Займається перекладом з Польської та Російської мови. Окремі твори К. М.Герасименка перекладені англійською, білоруською, молдавською, болгарською мовами .
В свої творчості часто згадує свою малу батьківщину, рідний Пирятин та села району. Велика Вітчизняна війна застала автора в повному розквіті творчих сил, з перших днів він пішов захищати рідну землю, друкується та працює в армійських газетах де виступає з віршами, фейлетонами, гуморесками , нарисами російською та українською мовами, постійно плекаючи надію на Велику Перемогу.
В творчому доробку поета шість збірок віршів, три драматичні твори, а скільки ще було не написано, не втілено…
Практично нічого не залишилось від поета з матеріальних цінностей не існує будівля старої школи в Прихідьках, не має і квартири де він жив, але залишились збірки поезій поета, та ще невелика кількість фото листівок які дбайливо зберігаються в районному музеї.

О.Рудковський
Голова районного історико-краєзнавчого товариства
Прикріплення: 9325062.jpg(128.2 Kb)
 
AdminДата: Неділя, 11.11.2012, 22:40 | Повідомлення # 2
Лейтенант
Група: Администраторы
Повідомлень: 63
Репутація: 0
Статус: Offline
приміщення старої школи ( не збереглась ) в с. Прихідьки де проживав поет . фото 1961 року.

Прикріплення: 4639309.jpg(138.1 Kb)
 
AdminДата: Неділя, 11.11.2012, 22:52 | Повідомлення # 3
Лейтенант
Група: Администраторы
Повідомлень: 63
Репутація: 0
Статус: Offline
Батьки КостіПрикріплення: 7159104.jpg(144.4 Kb) · 2681759.jpg(132.6 Kb)
 
Форум » Test category » Форум » Костянтин Михайлович Герасименко 70 років від часу загибелі
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: